Zázračný ricinový olej: Jaké má účinky a jak jej používat

0
(0)

Ricinový olej sice nepatří mezi nejznámější, nicméně má blahodárné účinky na vlasy, řasy, pleť nebo obočí. Využíván byl už ve starověku a jeho účinky se využívají do dnes. Jeho předností je, že funguje na bázi přírodního léku. 

Co je ricinový olej?

Jedná se o olej ze semene ricinovníku neboli skočce obecného. Získáván je lisováním za studena. Je hustší, než ostatní typy olejů. Má totiž vyšší obsah mastných kyselin a vitamínu E.

Ricinový olej účinky

Na co je dobrý ricinový olej? Pomáhá zlepšit pleť, vlasy, řasy či léčit spálenou kůži. Jeho účinky jsou dané zvýšeným obsahem mastných kyselin a vitamínu E.

Ricinový olej je využíván především v kosmetice. Má kladný vliv na kvalitu řas a vlasů, což ocení hlavně ženy. Mimo již uvedené účinky dále redukuje akné a podporuje boj proti zánětům. Ricinový olej také zlepšuje funkci jater. Nemusíte ho jíst, postačí ho používat lokálně na kůži. Pro pozitivní účinky je důležité nechat ho působit minimálně jednu hodinu.

Ricinový olej na vlasy

Ricinový olej je bezesporu vlasům prospěšný. Lze ho využít na vlasové zábaly nebo jako kondicionér. Vlasům tak dodá potřebnou hydrataci, díky čemuž se vlasy budou méně lámat a také vysušovat. Pokud budete využívat vlasové zábaly, můžete je aplikovat i na obličejovou kůži. Zejména, když je vysušená.

Ricinový olej se doporučuje aplikovat doma. Rozhodně se nedoporučuje, aby nastal jeho přímý kontakt například s očima. Před použitím je dobré udělat si test na alergii. Test se provede pomocí aplikace malé dávky. Poté se vyčká přibližně 12-24 hodin a sleduje se reakce oleje. Ricinový olej na vlasy je běžně dostupný u známých prodejců. Jeho cena je nízká a pohybuje se kolem 200 Kč.

Ricinový olej na řasy

Každá žena chce mít co nejkrásnější řasy. Ricinový olej jim pomáhá dodat větší délku a hustotu. Podmínkou je však správná aplikace. V první řadě, ještě před aplikací oleje je zapotřebí řasy co nejlépe umýt, nejlépe vlažnou vodou. Samotné nanášení ricinového oleje se dělá dlouhými tahy. Nejlepší je použít klasický kartáček, který zajistí správnou aplikaci.

Důležité je vědět, že ricinový olej není vhodný pro každého. Některým jedincům „prostě“ nesedne. Může dokonce dojít k podráždění kůže, zarudnutí pleti nebo k jejímu svědění. Dalším negativním účinkem oleje může být vyrážka či silná kopřivka.

Stejný olej se používá jak na vlasy, tak i na řasy. Zakoupit jej můžete v běžně dostupných obchodech s přírodními potravinami nebo drogeriích.

Ricinový olej na pleť

Ricinový olej vaši pleť rozzáří. Jedná se o jeden z nejstarších přípravků ke zkrášlení a léčení pleti či zmíněných vlasů a řas. Olej regeneruje pleť po celém těle. Ochraňuje pleť před vnějšími vlivy. Zmírňuje stárnutí pleti a pomáhá k nižší tvorbě vlásek. Mimo jiné má pozitivní účinek také na okolí oka.

Ricinový olej obsahuje antibakteriální a protizánětlivé složky a díky tomu pozitivně působí na pleť. Hydratuje a zároveň umí bojovat proti bakteriím. Ať už používáte tento olej na řasy, pleť nebo obočí, vždy, ještě před aplikací je důležité zjistit, jestli nemáte na ricinový olej alergii.

Ricinový olej na obočí

V případě obočí je dobré olej nanášet na jeho konec. Podobně se aplikuje také na již zmíněné řasy. Obočí dodává vyšší hustotu a tím lépe vynikne.

Ricinový olej na nehty

Ricinový olej je bohatý na vitamín E. Ani nehty nejsou výjimkou, kde je možné použít pozitivní účinky ricinového oleje. Doporučuje se olej nanášet před spaním a následně si na ruce natáhnout bavlněné ponožky, zhruba na 20 až 30 minut. Důležité je tento postup opakovat několik dní po sobě a vyzkoušet, jak ricinový olej na nehty funguje.

Ricinový olej na vousy

I pánové mohou využít blahodárné účinky ricinového oleje. Skvěle se hodí, pokud si chcete nechat narůst tzv. plnovous. Na vousy je možné použít dva druhy oleje. Ricinový olej lisovaný za studena nebo olej tmavě hnědý jamajský z ricinu. Alternativou je možnost využít arganový a jojobový olej. Obecně lze říci, že ricinový olej může být smíchán i s dalšími oleji či přísadami tak, aby se dosáhlo požadovaných účinků.

Ricinový olej na akné

Díky tomu, že je ricinový olej silně bakteriální, dokáže zabránit další tvorbě akné. Postup je jednoduchý. Nejprve je zapotřebí umýt obličej teplou vodou, což pomůže otevřít póry. Ricinový olej se aplikuje krouživými pohyby. Nakonec se nechá olej působit a ráno se smyje vodou.

Ricinový olej na strie

Snadno lze pečovat i o strie. Vhodná je na to kyselina ricinolejová. Její vlastnosti pomáhají s péčí o vzniklé strie. Pro lehčí a snadnější nanášení je dobré ricinový olej kombinovat s jinými oleji. Podobným způsobem lze využít účinky oleje i na jizvy.

Jizvy lze olejem léčit například po císařském řezu. Není tak zapotřebí podstupovat další zákroky. Ricinový olej je ideální nanést přímo na čerstvou jizvu. Funguje samozřejmě i na starší jizvy, které na těle vznikly už před delší dobou. Olej se aplikuje na vlhkou pokožku, a to dvakrát denně.

Ricinový olej má bohaté všestranné účinky. Lze ho využít jak na řasy, vlasy, vousy, jizvy či akné. Je možné ho kombinovat s dalšími oleji nebo přísadami, díky čemuž se dosáhne požadovaného účinku. Ricinový olej je znám je používán již několik stovek let, dokonce byl znám už ve starověku. Má totiž vyšší obsah mastných kyselin a vitamínu E. Před první aplikací oleje je dobré provést test na alergii.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *