Menstruační kalhotky Snuggs – vlastní zkušenost

4.8
(14)
Dívka s menstruačními kalhotkami Snuggs

V dnešní době mají ženy při menstruaci výběr z velkého množství hygienických pomůcek. Dámské vložky a tampony jsou ty, které jsou nejznámější a stále ještě nejpoužívanější. Dnes už se ale do povědomí lidí dostávají i alternativnější pomůcky, jako je třeba menstruační kalíšek a v posledních letech jsou to i menstruační kalhotky Snuggs, které sama používám.

Menstruační kalhotky jsou skvělou volbou pro ženy, kterým není lhostejné životní prostředí a které také rády ušetří nějaké peníze. Vyzkoušela jsem je za vás a přináším poznatky z používání. 

Jak fungují menstruační kalhotky

Co nám slibuje výrobce? 

Výrobce menstruačních kalhotek Snuggs slibuje, že jsou superabsorpční a zároveň nepropustné. Jsou pratelné a znovupoužitelné. Můžete je nosit samotné nebo jako pojistku k tamponu či kalíšku. Jsou tenké jako normální spodní prádlo. 

Superabsorpční a nepropustné menstruační kalhotky Snuggs

Vlastní zkušenost s funkčností

Vlastní zkušenost s menstruačními kalhotkami Snuggs je taková, že kalhotky jsou opravdu tenké. Pod běžným oblečením nejsou nijak vidět. Je ale také potřeba zvolit správnou velikost kalhotek a vhodnou savost kalhotek v daný den menstruace. Přece jen jsou to stále jen kalhotky a pokud si je na sobě necháte příliš dlouho a jejich kapacita už je naplněna, prosáknout můžou.

Přesto ale pojmou velké množství menstruační krve a jejich používání je poměrně bezpečné. Jen je opravdu důležité se s nimi seznámit a vyzkoušet je nejdříve doma, než s nimi vyrazíte do ulic.

Proč menstruační kalhotky Snuggs

Z čeho jsou vyrobeny

Technologie

 • Rychleschnoucí savá vrstva: speciálně vyvinutá technologie, která rychle pohltí vlhkost, abyste se cítili v suchu. Obsahuje antibakteriální úpravu, která zničí 99 % bakterií.
 • Vysoce absorpční vrstva: díky materiálu, který efektivně pohlcuje vlhkost, je vrstva tenká a nepůsobí objemně. Dostupné jsou absorpce pro slabou až extra silnou menstruaci.
 • Nepropustná membrána: membrána nepropustí vlhkost ani po padesáti pracích cyklech a její prodyšnost výrazně snižuje vznik zápachu.

Materiál

 • Tělo kalhotek: 86% nylon, 14% elastan
 • Funkční vrstva: 100% polyester
 • Absorpční vrstva: 100% bavlna
 • Nepropustná membrána: 95% bavlna, 5% PUL
Certifikovaná a ověřená ochrana proti zápachu a bakteriím menstruačních kalhotek Snuggs

Střihy kalhotek

 • Klasický – běžný střih kalhotek v nabídce v různých barvách a pro střední a silnou menstruaci
 • Hugger – pro extra silnou nebo střední menstruaci
 • Highrise – tento střih má už vzadu větší vykrojení a je určen pro střední menstruaci
 • Bikiny – mají bikinový střih a určeny jsou pro slabou menstruaci
 • Cheeky – určené pro slabou menstruaci
 • Noční – mají vysoký pas a absorpční vrstva je po celé délce do výše pasu vepředu i vzadu, zaručují tak, že nic neproteče ani v noci
 • Vysoký pas – střih s vysokým pasem zaručuje příjemné pohodlí a příjemné teplo v oblasti břicha a beder
 • Brazilky – vypadají střihově jako klasické brazilky, které známe a jsou určeny pro slabou menstruaci
 • Teen – jsou určené pro silnou menstruaci a odlišují se barevným provedením

Vlastní zkušenost s materiálem

Materiál kalhotek je opravdu velmi příjemný na dotek a látka je vzdušná. Nejen že absorpční vrstva saje krev, ale zbytek kalhotek příjemně saje pot a kalhotky se nosí velmi dobře. Střihy jsou velice pohodlné, nikde neškrtí a dobře sedí.  

Kalhotky navíc splňují zásady Zero waste, protože při jejich používání nevzniká žádný odpad.

První dojem

Kalhotky Snuggs na první dojem působí opravdu pěkně a vkusně. U těch s nižší absorpční schopností jsou v podstatě nerozpoznatelné od běžných kalhotek. U těch s vyšší savostí už je samozřejmě poznat, že to nejsou běžné kalhotky, ale ani tak nepůsobí nijak rušivě.

Při prvním použití je trochu zvláštní si uvědomit, že na sobě máte jen kalhotky. Doporučuji je poprvé vyzkoušet nejdříve doma a seznámit se tak s jejich savostí a s tím, jestli vám vystačí a na jak dlouho. Moje zkušenost je taková, že v prvních dvou dnech menstruace, kdy mám menstruaci opravdu velmi silnou, je používám jako doplněk k menstruačnímu kalíšku. Třetí den mi už úplně stačí jen samotné kalhotky a vydrží několik hodin.

Prvotní pocit při silné menstruaci je takový, že je cítit určitý pocit vlhka. Není to nic hrozného, ale někomu to může být nepříjemné. Je potřeba vyzkoušet, jak jste na tom právě vy. Pokud ale patříte do skupiny žen, které třeba používají jen tampony a vložky jsou pro ně nepřípustné, je dost pravděpodobné, že vám ten pocit nebude příjemný.

Vydrží kalhotky Snuggs i silnou menstruaci?

Kalhotky silnou menstruaci vydrží, je však ale potřeba mít po ruce kalhotek pro silnou či extra silnou menstruaci více a v případě potřeby si je moci vyměnit. To je perfektní v domácím prostředí, ale venku už to může být trochu problém, pokud s sebou nechcete nosit špinavé kalhotky v kabelce.

Mým osobním tipem je mít kalhotky při silné menstruaci jako pojistku k menstruačnímu kalíšku. Pak bude vaše jistota opravdu stoprocentní a nebudete se muset ničeho bát ani se kontrolovat. 

Kdy jsou ale kalhotky naprosto bezkonkurenční, je doma. Ten pocit, že ve vás nic nezůstává, všechno odchází ven a zároveň nemusíte běžet nic kupovat a jen si jednoduše vyperete kalhotky, ten je moc fajn.

Nejpokročilejší technologie na trhu - menstruační kalhotky Snuggs

Jsou kalhotky Snuggs hygienické?

Výrobce uvádí, že Snuggs jsou vyrobeny z materiálů, které jsou certifikovány OEKO-TEX a CoolmaxFreshFX standardy, které zaručují jejich zdravotní nezávadnost. Po konzultaci s gynekology je doporučená doba nošení 8–12 hodin v závislosti na síle menstruace. Vrstva navíc obsahuje antibakteriální úpravu, která zaručuje vysoký standard bezpečí a hygieny.

Vlastní zkušenost:

Ano, kalhotky Snuggs jsou hygienické, ale vždy to záleží hlavně na jejich nositelce. Je samozřejmé, že je nutné je po použití vyprat a také si je na sobě nenechávat příliš dlouho. Bakterie v menstruační krvi způsobují zápach, který hygienická vrstva na čas pohltí. Ale žádná vrstva nemůže být dostatečně účinná, pokud se používá nesprávně.

Jak se o kalhotky Snuggs starat

Nejlepší je kalhotky opláchnout ve studené vodě a potom vyprat v ruce nebo pračce až na 40 stupňů. Dají se prát i s ostatním prádlem, pokud jsou předtím propláchnuté studenou vodou. Nejlepší je tekutý prací prostředek bez aviváže (aviváž může negativně ovlivnit absorpci). Volte mírnější program praní (např. na jemné prádlo).

Životnost absorpční vrstvy prodloužíte, pokud budete ždímat kalhotky na nižší otáčky (800 – 1000) a při praní v ruce pouze absorpční vrstvu vymačkáte.

V závislosti na četnosti použití, kalhotky vydrží až 50 praní. Někomu tedy asi rok a půl až dva roky. Výrobce nedoporučuje používání sušičky.

Vlastní zkušenost s péčí o kalhotky

Kalhotky je před praním v pračce opravdu důležité pořádně propláchnout studenou vodou, aby odtekla přebytečná krev. Pokud perete kalhotky s ostatním prádlem a nepropláchnete je, může se stát, že příliš velké množství krve v nich ušpiní ostatní prádlo. Počítejte také s delší dobou sušení kvůli silnější absorpční vrstvě. Sušičku nepoužívejte.

Výhody 

Výhody menstruačních kalhotek Snuggs
 • Obrovskou výhodou při používání menstruačních kalhotek je to, že je máte pořád doma. Nemusíte myslet na to, že musíte před menstruací nakoupit zásobu tamponů či vložek, aby vám vystačily na celou menstruaci. Takhle svoji pomůcku máte pořád doma připravenou k použití.
 • Naprosto skvělé je na kalhotkách také to, že ušetříte spoustu peněz. I když se to zpočátku tak nemusí zdát, protože prvotní investice je trochu větší, tak velmi brzy zjistíte, že mít kalhotky se opravdu vyplatí. Už po pár měsících se vám to vrátí. Stačí si spočítat, kolik utratíte za jednorázové pomůcky.
 • Myslím si, že menstruační kalhotky mohou představovat velkou výhodu pro mladé dívky, které s menstruací začínají, protože jsou diskrétní. 

Nevýhody

 • Vyšší počáteční investice, protože jedny kalhotky stačit nebudou a je potřeba jich koupit několik.
 • Po použití je nutné je vyprat a schnou docela dlouho.
 • Když už si kalhotky musíte vyměnit, tak pokud nejste doma, musíte je potom s sebou nosit. Proto jsou perfektní volbou hlavně, když jste doma.
 • Je potřeba najít správnou velikost, aby nedocházelo k nehodám, a to zpočátku může trochu trvat.

Kde koupit Snuggs menstruační kalhotky?

My sami nakupujeme a všem vřele doporučujeme e-shop s přírodní a bio kosmetikou a drogerií Econea.cz.

Logo e-shopu Econea.cz

Zdroj: webová prezentace výrobce – Snuggs.cz

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4.8 / 5. Počet hlasujících: 14

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *